Turizm Bakanlığı

Kıbrıs Türk Haber

Alihan Pehlivan

Alihan Pehlivan

Mail: alihan@kibristurk.com

Yeni bir ses, yeni bir renk olacağız

20 yılı aşkın bir süreden bu yana Kıbrıs Türk Basınında emek sarf ediyorum.  Neredeyse çalışmadığım kurum kalmadı KKTC Basın sektöründe.

Televizyon, radyo, gazete ve dergilerde çeşitli görevler aldım. KKTC’de pek çok ilke imza attım desem her halde yalan olmaz. Şov programlarından tutun da 18 saat süren canlı yayınlara kadar…

Bazı medya organlarının kuruluşunda var oldum. Hatta havaya çıkan ilk ses kendi sesim oldu onlar adına. Bugün bazıları hayatta bazıları ise maalesef çok uzun ömürlü olmadılar.

Yayın Yüksek Kurulu, Türk Ajansı Kıbrıs gibi KKTC medyası için olmazsa olmaz kurumların yönetim kurullarında da görev yaptım, yapmaya da halen devam ediyorum.

20 yılı aşkın meslek hayatımda yeni bir sayfa açmanın heyecanını yaşıyorum. İlk kez kendime ait bir medya kuruluşunun açmanın yanında üzerimize düşen sorumluk ve ağırlığında farkındayım.

Kıbrıs Türk Medya olarak bu hafta yayın hayatına başladık. İlerleyen günlerde Kıbrıs Türk Web TV’miz de yayına girmiş olacak. Bunun dışında sektörel web kanallarımız, yeni tematik kanallarımız ve radyomuz içinde hazırlık süreçlerimiz devam ediyor.

Çok yakında bunların da müjdesini sizlerle paylaşacağız.

Amacımız; doğru haberi en iyi şekilde sizlere hızlı sunmanın yanında, haber ve yorumlar ile sizleri daha da bilgili kılmak.

Farkındayız, son günlerde pek çok haber sitesi ve dijital gazete yayın hayatına başladı. Bunların bazıları gerçekten haber yapmak, toplumu bilgilendirmek olsa da maalesef bazı kişilerin kendi çıkar ve emelleri içinde olanlar da var aralarında. Kıbrıs Türk Medya olarak bizim amacımız az önce de ifade ettiğim gibi en doğrusunu en hızlı şekilde sizlere ulaştırmak olacak.

Gençler ve deneyimli isimleri bir çatı altında toplayıp en iyisini sunmak için artık yola çıktık.

Kıbrıs Türk Medya olarak çıktığımız bu yolda sizlerin desteği bizler için çok önemli. Bu sorumluluk ile hareket edeceğimizin sözünü şimdiden verebilir.

Bu yolculukta medya kavgalarına bulaşmak, kimse ile çıkar kavgalarına girme niyetinde değiliz. Zaten en başta dediğim gibi 20 yılı aşkın bir süreden bu yana Kıbrıs Türk Basınında emeğimiz var. Herkes ile dost herkes ile arkadaş olarak yolumuza bakacağız.

Paylaşmasını, takdir etmesini ve en sevdiğimiz olan rekabeti yaşatmak adına varız.

Kıbrıs Türk Medya ile yeni bir yolculağa başlıyoruz hayırlı ile. Yazılarımız, programlarımız ve siyasete dair son dakika haberlerimiz ile artık günlük olarak sizlerle olacağız.

Bize destek olan, bu süreçte iyi niyetlerini bizimle paylaşan herkese sonsuz şükranlarımı da bu vesile ile sunmak istiyorum.

Vira Bismillah…

Makale Yorumları

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar