Turizm Bakanlığı

Kıbrıs Türk Haber

Alihan Pehlivan

Alihan Pehlivan

Mail: alihan@kibristurk.com

Yeniden Doğmuş gibi Yeniden Doğuş Partisi

Yeniden Doğmuş gibi Yeniden Doğuş Partisi

YDP kurultayının üzerinden bir aydan fazla bir süre geçti. Kurultay hayli sancılı ve birazda kırıcı geçti YDP’de. Öyle ki iki başkan adayı son günlerde birbirlerine hayli yüklendiler. Hatta yeniden başkan seçilen Erhan Arıklı, “FETÖ göndermesi” bile yaptı “yeniden seçilebilmek adına

YDP’nin hali hazırda görev yapan iki üst düzey bürokratı görevden alındı sırf kurultayda Erhan Başkanın yanında durmadılar diye.

Tüm bu gelişmeler bir önceki YDP kurultayını hatırlattı. Erhan Başkan ile Bertan Zaroğlu arasında geçen bir önceki kurultay yine benzer sahnelere sahne olurken, sonrasında YDP ikiye bölünmüştü ve Bertan Zaroğlu, kuruduğu partisini terk etmek zorunda kalmıştı.

Geçtiğimiz Pazar günü YDP Girne İlçe Başkanı Ramazan Karal’ın ısrarlı daveti sonra YDP Girne İlçe Başkanlığının düzenlemiş olduğu kahvaltı programına katıldım.

400 kişilik bir program hazırlamış Girne İlçe Başkanlığı. Ama evdeki hesap çarşıya uymadı. 600 kişiye yakın bir katılım oldu. Beklenenden daha çok yani.

Bir ay önce birbirlerine demediklerini bırakmayan Erhan Arıklı ile Talip Atalay yan yanaydı program boyunca. Görevden alınan Dürdane Abi Avcı’da kahvaltı programına katılanlar arasındaydı.

YDP’nin ağır toplarından Bertan Zaroğlu ile Turan Büyükyılmaz yeni nişanlı çiftler gibiydiler kahvaltı boyunca. Hiç ayrılmadılar birbirlerinden.

Geçmişte defalarca UBP’nin kurultaylarını organize etmiş birisi olarak söylüyorum, YDP’deki bu toparlanmayı açıkçası ben bile bu kadar hızlı olacağını tahmin etmiyordum.

UBP’nin geçmişte yaptığı tüm büyük çıkışların hepsi, seçim öncesi çekişmeli kurultaylara rastlıyor. Yani UBP’ye heyecan, seçimde değil seçimlerden önce yaşadığı kurultayda geliyor.

Şuan aynı heyecanı YDP’de gözlemlediğimi buraya not düşüyorum. Önümüzdeki ilk seçimlerde YDP’nin 5 ve üstü vekil çıkarabilecek bir potansiyele sahip olduğunu da yine buraya not edelim, günü geldiğinde yine konuşuruz.

Kısacası YDP’de çok hızlı bir toparlanma ve büyümeye yönelik bir heyecan var. Bu, Pazar günü yapılan kahvaltıda kendini çok net bir şekilde gösterdi.

Daha seçimlere çok uzun bir süre var ama YDP bu şekilde giderse önümüzdeki seçimlerde iki partili koalisyon görebiliriz hükümette. Ve birisi mutlaka YDP olur.

 

 

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar