Turizm Bakanlığı

Kıbrıs Türk Haber

Burcu Batur

Burcu Batur

Mail: burcubatur4@gmail.com

ZAMANSIZ VE MAKSİMALİST STİL İKONU IRIS APFEL

ZAMANSIZ VE MAKSİMALİST STİL İKONU IRIS APFEL

Kendini “Instagram’ın en olgun teenager”ı olarak tanımlayan Amerikalı stil ikonu ve tasarımcı Iris Apfel, 102 yaşında aramızdan ayrıldı.

“More is more, less is a bore” diyerek Maksimalist giyim ve yaşam tarzını özetleyen iç mimar ve tasarımcı Iris Apfel, üst üste taktığı kolyeleri ve takıları, iri çerçeveli gözlükleri, kırmızı ruju ve ojeleri ve rengarenk stiliyle özdeşleşti.

New York’taki MET- Metropolitan Museum of Art ve moda dünyası, kendine özgün cesur ve neşeli tarzıyla Iris Apfel’i “Rare Bird/ Nadir Kuş” olarak adlandırıyordu.

Zıtlıkların uyumunu stilinde yakalayan Iris Apfel’in eklektik giysileri ve aksesuarları 2005 yılında MET’te “Rare Bird” sergisinde gösterildi ve bu onu moda dünyasında önemli bir noktaya getirdi. Bunun sonrasında ise “Rare Avis” adını verdiği aksesuar markasıyla tüketicilerle buluştu.

“Herkes gibi giyinmezseniz, herkes gibi düşünmek zorunda kalmazsınız” sözüyle de ‘outstanding’ yani toplumdan sıyrılma cesareti olan tarzını kanıtlıyordu.

Trendlerden çok stil sahibi olmayı vurgulayan Iris Apfel’i eşine duyduğu büyük aşk, yaşın sadece bir ilüzyon olduğunu kanıtlayan genç ruhu ve maksimalist ve neşeli giyim tarzıyla hatırlayacağız.

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar