Turizm Bakanlığı

Kıbrıs Türk Haber

DEVRİM BARÇIN Kimdir ?

DEVRİM BARÇIN Kimdir ?

27 Aralık 1982 tarihinde Lefkoşa’da doğdu. 2005 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Bölümünden mezun oldu.Sırasıyla Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümü, Yönetim ve Organizasyon Bölümü, Uluslararası İlişkiler Bölümü, Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Hukuk Bölümünden mezun oldu. Lefke Avrupa Üniversitesi İşletme Yüksek Lisansını tamamladıktan sonra Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi’nde Hukuk Doktora eğitim programına başlamıştır.

              Türkiye’de öğrenciliği döneminde Kıbrıs Yüksek Öğrenim Gençliğinin Barış sürecinde örgütlü mücadelesi açısından büyük öneme sahip olan Kıbrıslı Gençlik Platformu’nun kuruluşunda aktif olarak yer almış ve iki dönem Başkanlığını yürütmüştür.

  Adaya döndükten sonra Kıbrıs İktisat Bankası’nda göreve başladı ve 1,5 yıl burada çalıştı. Sonrasında kamu sınavlarını kazanarak Kasım 2007 tarihinde Lefkoşa Kaza Mahkemesinde Tebliğ ve İcra Memuru olarak göreve başlamış ve başarılı olduğu yükselme sınavı sonrasında Eylül 2018 tarihinden sonra İçtihat ve Yayın Memuru olarak Yüksek Mahkeme’de görev ifa etmiştir.

              KTAMS’ta Genel Sekreterlik görevini yürütmüştür.

Şu an fınans alanında faaliyet yürüten Memurlar Kooperatifi’nde Yönetim Kurulu Başkanı olarak görevini sürdürmektedir.

  23 Ocak 2022 Milletvekilliği Erken Genel Seçimlerinde Cumhuriyetçi Türk    Partisi Lefkoşa Milletvekili seçilmiştir. 7 Şubat 2022 tarihinde yemin ederek milletvekilliği görevine başlamıştır.

 Evli ve iki çocuk babasıdır.

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar