Turizm Bakanlığı

Kıbrıs Türk Haber

Dr. ÖZDEMİR BEROVA Kimdir ?

Dr. ÖZDEMİR BEROVA Kimdir ?

GİRNE MİLLETVEKİLİ

 

1968 yılında Lefkoşa’da doğdu. 1986 yılında Türk Maarif Koleji’nden mezun oldu. Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olduktan sonra İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastahanesi’nde, İhtisasını tamamlayarak Genel Cerrahi Uzmanı oldu. Kıbrıs Türk Tabipleri Birliği Başkanlığı ve Girne Akçiçek Hastahanesi Kalkındırma Derneği Başkanlığı yaptı.

Girne Dr. Akçiçek Hastahanesinde, Genel Cerrahi Uzmanlığı ve Başhekim Yardımcılığı görevlerini yürüttü. 2013 Erken Genel Seçimlerinde, Girne Milletvekili seçildi. Cumhuriyet Meclisi İdari Amirliği, İdari, Kamu ve Sağlık İşleri Komite Başkanlığını yürüttü. 2014-2015 yıllarında Milli Eğitim Bakanı, 2016-2017 yılları arasında ise Milli Eğitim ve Kültür Bakanı görevlerini yaptı. 2015-2016 yılları içerisinde de Avrupa Konseyi Parlamenterler Asamblesin’de üyelik yaptı.

7 Ocak 2018 Milletvekilliği Erken Genel Seçimlerinde, UBP’den yeniden Girne Milletvekili seçildi. İdari, Kamu ve Sağlık İşleri Komitesi, Dilekçe ve Ombudsman Komitesi, Sayıştay Komitesi ile Ekonomi, Maliye, Bütçe ve Plan Komitesinde üye olarak görev aldı.

23 Ocak 2022 Milletvekilliği Erken Genel Seçimlerinde yeniden Ulusal Birlik Partisi Girne Milletvekili seçildi. 7 Şubat 2022 tarihinde and içerek göreve başladı.

İyi derece İngilizce bilir.

Evli ve iki çocuk babasıdır.

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar