Turizm Bakanlığı

Kıbrıs Türk Haber

HAKAN DİNÇYÜREK Kimdir ?

HAKAN DİNÇYÜREK Kimdir ?

1963 yılında Mağusa'da doğdu. 1987 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi'ni bitirdikten sonra, 1992 yılında İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde (ÇAPA) Ortopedi ve Travmatoloji uzmanı oldu. Bir yıl ÇAPA'da öğretim görevlisi olarak çalıştı.

            1992 yılı sonunda adaya dönen Dinçyürek, Kıbrıs Türk Tabibler Birliği yönetim kurulu üyeliği ayrıca Mağusa Türk Gücü spor kulübünde yönetim kurulu üyeliği ve Asbaşkanlığı yaptı.

Dr. Hakan Dinçyürek Kuzey Kıbrıs Spor Hekimleri Derneği’nin kurucu başkanlığını yaptı.

2002-2006 yılları arasında da Doğu Akdeniz Üniversitesi Vakıf Yöneticiler Kurulu üyeliği de yapmıştır.

2011 ve 2013 yıllarında iki kez Türkiye genelinde bilim başarı ödülüne layık görülmüş olup ayrıca Kıbrıs Türk Ortopedi tarihinde bir çok ilklere imza atmıştır. Kıbrıs Türk Ortopedik Özürlüler Derneği'ne Ortopedist olarak aktif katkılarda bulunmuştur.

2013 erken genel seçimlerinde Gazimağusa milletvekili olarak meclise girmiştir. Bir çok komitede görev alan Dinçyürek, bir dönem de Çevre ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı’nı yürütmüştür. 23 Ocak 2022 Milletvekilliği Erken Genel Seçimlerinde yeniden Ulusal Birlik Partisi  Gazimağusa Milletvekili seçildi. 7 Şubat 2022 tarihinde and içerek göreve başladı.

İnigilize bilir.

Evli ve bir çocuk babasıdır.

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar