Turizm Bakanlığı

Kıbrıs Türk Haber

HASAN KÜÇÜK Kimdir ?

HASAN KÜÇÜK Kimdir ?

18  Temmuz 1977 Girne’de  doğdu.  Ailesi, 1974 yılında Tatlısu Köyünden kuzeye göç etmiştir. Erenköy direnişinden başlayan, TMT’de var oluş mücadelesi veren şehit ailenin çocuğu ve şehit amcanın ismini gururla taşıyor. UBP ‘nin kuruluş ve örgütlenmesinde aktif görev yapan Ağırdağ eski muhtarı Mustafa Ş. Muhtaroğlu’nun torunudur.

2004-2013 yılları arasında Eğitim Bakanlığı’nda görev aldı.  Eğitim Bakanlığı görevinde iken yasalar, tüzükler, yüksek öğrenim, mesleki eğitim, temel eğitim, okul öncesi ve özel eğitim alanında önemli projelerin hayat geçmesinde aktif görev ve sorumluluk aldı. Tam zamanlı eğitim konusunda ulusal ve uluslararası araştırmalarla okul merkezli eğitim modelinin uygulanması konusunda uzun soluklu önemli çalışmalara imza koydu.  Ders kitapları ve öğretim programları geliştirilmesi komitesinde görev aldı. Eğitim ve diğer bakanlıklarla ortak projelerin hazırlanıp geliştirilmesinde çalışmalar yaptı. Ulusal ve uluslararası konferans ve seminerlerde sunum ve bilimsel makaleler hazırladı. Kamu görevinden ayrılıp özel sektörde genç bir girişimci olarak HEDİYEM SU Ltd. isimli aile şirketinin genel müdürlüğünü devam ettirmektedir.

2011 yılında başlattığı EĞİTİM DOSYASI isimli TV programını 10 yıl boyunca hazırlayıp sundu.

 Matematik öğretmenliği lisans, İşletme Ekonomisi ve Finans Master eğitimini tamamladı. DAÜ Eğitim Bilimleri Fakültesinde Doktora eğitiminin tamamlama aşamasındadır.

Spor kulübü ve derneklerinin yönetimlerinde görev aldı. İşveren olarak Sanayi odası, Ticaret odası ve İŞAD üyesidir.

23 Ocak 2022 Milletvekilliği Erken Genel Seçimlerinde Ulusal Birlik Partisi Girne Milletvekili seçildi. 7 Şubat 2022 tarihinde and içerek göreve başladı.

 İyi derecede ingilizce bilir.

 Evli ve 2 çocuk babasıdır        

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar