Turizm Bakanlığı

Kıbrıs Türk Haber

SALAHİ ŞAHİNER kimdir ?

SALAHİ ŞAHİNER kimdir ?

1980 yılında Lefkoşa’da doğdu. İlkokul eğitimini Lefke İstiklal, Ortaokul eğitimini ise Lefke Gazi Lisesinde tamamladı. ÖYS (1997) sınavı sonucunda, O.D.T.Ü Bilgisayar Mühendisliğini kazandı. Üniversite eğitiminin son yılında O.D.T.Ü Öğrenci Temsilcileri Konseyi Başkan yardımcılığı görevinde bulundu. Mezuniyetten sonra İstanbul’da, özel sektördeki çeşitli bilişim firmalarında yazılım mühendisi olarak dört yıl boyunca çalıştı. 2006 yılında adaya dönüş yaptı ve zorunlu askerlik görevini tamamladıktan sonra Lefke bölgesinde, narenciye sektörü ile üretim sektöründe çalıştı.

7 Ocak 2018 Milletvekilliği Erken Genel Seçimlerinde, CTP Lefke Milletvekili seçildi.  Divan Katibi, Sayıştay Komitesi Başkanlığı, Dilekçe ve Ombudsman Komitesi Başkan Vekilliği ile Avrupa Birliği Uyum Yasa Tasarılarını Görüşmek Üzere Oluşturulan Geçici ve Özel Komite (AD-HOC), İdari, Kamu ve Sağlık Komitesi, Çevre Komitesi, Yasama Dokunulmazlığının Kaldırılmasına İlişkin Özel Komite, Ekonomi, Maliye, Bütçe ve Plan Komitesi, KKTC Parlamentosu ile TC Parlamentosu arasında oluşturulan Dostluk Grubu, Kıb-Tek’teki İhalelerde Usulsüzlük yapılıp yapılmadığına İlişkin Meclis Araştırma Komitesi, Borç İlişkilerinde Uygulanacak Kuralları Düzenleyen Yasa Önerisini Görüşmek Üzere Oluşturulan Geçici (AD-HOC) Komite de üye olarak görev yaptı. Ayrıca Tüketici Kredileri Yasa Tasarısı ile ilgili Komitede çalıştı.

23 Ocak 2022 Milletvekilliği Erken Genel Seçimlerinde Cumhuriyetçi Türk Partisi Lefke Mileltvekili seçildi. 7 Şubat 2022 tarihinde and içerek göreve başladı.

İngilizce bilir.

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar