Turizm Bakanlığı

Kıbrıs Türk Haber

ÜRÜN SOLYALI kimdir ?

ÜRÜN SOLYALI kimdir ?

7 Haziran 1983’te Lefkoşa’da doğdu. Türk Maarif Kolejinin ardından DAÜ Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. İngiltere’de “Kıbrıs’ta Mülkiyet Denklemi” tez çalışması ile master öğrenimini tamamladı.

            Gerek Kuzey Kıbrıs’ta gerekse Avrupa’da birçok Sivil Toplum Örgütünde insan hakları, gençlik inisiyatifleri ve örgütlenmeleri, toplumlararası işbirliği, toplumsal barış başlıklarında proje organizasyonu, hukuk danışmanlığı ve avukatlık, saha çalışmalarında gönüllü olarak yer almaktadır. Aşırı Sağla Mücadele, Gençlik İnisiyatiflerinin Desteklenmesi, Gençlerin Katılımcılığı ve Avrupa Vatandaşlığı, Avrupa Birliğini analiz etmek, Kültürlerarası Güven İnşası, Sosyal Uyum ve Çeşitlilik, Kimlik Politikaları, Çatışmaların Çözümü ve Uzlaşı, Sosyal Patlamaların önlenmesinde Gençliğin Rolü, Genç Liderlerin Barış Eğitimindeki Rolü, ABD’de Devlet Yönetiminde Şeffaflık ve Hesap Verilebilirlik- konularında yurtdışında uluslararası eğitimlere, uygulamalara katıldı ve sertifikalar aldı.

 2014 yılından itibaren KKTC İdare ve Anayasa Hukuku alanlarında Üniversitelerde ders vermektedir.2016-2018 tarihleri arasında Halkın Sesi Gazetesinde köşe yazıları yayınlanmıştır ve Gençlik dergilerinde koordinatörlük görevleri üstlendi.

 CTP’de 2001 yılından itibaren, Gençlik Örgütü’nün Genel Başkanlığı, Parti Meclisi üyeliği, MYK Basın Yayın Halkla İlişkiler ve Örgütlenme Sekreterliği dahil çeşitli kademelerinde görev yaptı.

Lefkoşa Mahalli Barosuna kayıtlı bir Avukat olarak meslek icra etmektedir

     Spor Dairesi Genel Ceza Kurulu Başkanlığı görevinde bulundu. Naci Talat Vakfı Mütevelli Heyeti üyesidir.

    23 Ocak 2022 Milletvekilliği Erken Genel Seçimlerinde Cumhuriyetçi Türk Paratisi  Lefkoşa Milletvekili seçildi. 7 Şubat 2022 tarihinde and içerek Milletvekilliği görevine başladı.       

İngilizce bilir.

Evli ve bir çocuk babasıdır.

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar