Turizm Bakanlığı

Kıbrıs Türk Haber

Alihan Pehlivan

Alihan Pehlivan

Mail: alihan@kibristurk.com

Askerin çocuğu Şener Hoca

Askerin çocuğu Şener Hoca

Allah kimseyi iftara ve zan altında bırakmasın. Gerçekten çok zor, insanın söylemediği bir şeyi anlatmak zorunda kalması.  Resmen linç ettiler, ettirdiler.

Şener Levent Afrika’da bugün linçe devam ediyor “ırkçı” bir yaklaşımla. Neymiş Türkiyeli Gazeteciler. Sayarken de beni, Sefa’yı, Nazmi’yi örnek vermiş. Diğer Türkiyeli gazetecileri koymamış listeye. Nedense…

Kim bu Şener Levent bir hatırlayalım, bir zamanların Türk Milliyetçisi, askerin bir numaralı adamı. O zaman asker sayesinde ayakta durmuş, askerin katkısı ile matbaa ve gazete kurmuş. Milliyetçi yazıları ile Türkiye’yi ve Türkiyelileri yere göğe sığdıramamış.  

Tıpkı Pınar Barut gibi.

Tesadüfe bakın ki bugün bize “linç kapmayasını” başlatan Pınar ve Şener’in ortak özelliği geçmişlerinde ikisini de Paşa’ların koltuklarında büyümeleri.

Şener Levent, ırkçılık üzerinden saldırıyor bize. Nedeni TC’li oluşumuzmuş. Oysa bu toplumun yarısından çoğunun evinde ya “gelin” ya da “damat” TC’li. Bize bunları söyleyenler onlara laf edemiyorlar.

Pınar, Türkiyeli olmasına karşın Türkiye’ye gidemiyor. Gitse tutuklanacak. Burada meydanı boş bulduğu için “kendisi”  de izinden gittiği Şener Hocası gibi “linç kültüründen” besleniyor.

Birde son zamanlarda toplumun “aydınlık yüzü” olarak kendini göstermeye çalışan “Eski eser hırsızı, silah ve bilumum işlerin tüccarı, kaçak emlakçı Serdinç Maypa” var.

Serdinç, Pınar ve hocaları Şener Hoca.

Sizden korkup susacağımızı zannediyorsanız çok yanılıyorsunuz. Sizin ne olduğunuzu, neler yaptığınızı çok iyi biliyoruz. Bugüne kadar “saygı” ve “sevgimizden” susmuşsak, bundan böyle susmayacağımızı bilin isterim.

Sizin linç kampanyalarınız bize sökmez. Madem oyun oynamak istiyorsunuz, iyi, bizde oynarız. Hem de sizin dilinizden, sizin tarzınızdan.

Bana hava hoş.

Dökelim çuvalda ne varsa ortaya. Kim, ne yapmış bugüne kadar. Bir bakalım, topluma hatırlatalım. Öyle linç kampanyaları ile itibar suikastına uğratmak neymiş bir bakalım.

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar