Turizm Bakanlığı

Kıbrıs Türk Haber

Alihan Pehlivan

Alihan Pehlivan

Mail: alihan@kibristurk.com

Ne İstiyorsunuz?

Ne İstiyorsunuz?

Acun’un izlenme rekorları kıran yarışması Survivor Türkiye’de yarışmacılar kendi aralarında kavga edince, Acun’da basıyor fırçayı ve soruyor yarışmacılara;

“Siz ne istiyorsunuz”

Şimdi aynı soruyu ben tüm Kıbrıs Türk Halkına sormak istiyorum. Gerçekten siz ne istiyorsunuz?

Gelen tüm yatırımcıları kaçırmak için elinizden geleni ardına koymuyorsunuz. Ha de yabancı düşmanlığını bir nebze olsun anlarım. Ya kendi içinizdeki çekememezlik, kıskançlığa ne demeli.

Birisinin ayağı kaymaya görsün herkes üstüne çuvallanıyor. Sosyal medya kanalları resmen linç kanallarına dönüşmüş durumda. Sürekli bir kavga sürekli bir eleştiri var ortada.

Devletin başta kendisinden devleti yöneten herkese tepki var sosyal medyada.

Bu kadar kin ve nefret başka bir toplumda var mı? Bilmiyorum ama KKTC’nin bu halini sosyologların araştırması gerekiyor.

Ekranlardan bağıranlar ilgi çekiyor. Normal yolla bir şey anlatanlar ya izlenmiyor ya da ilgi çekmiyor. Bu normal mi sizce?

Herkes her şeyi aşağılıyor. Önüne gelen önündekine saydırıyor. Bir tuhaflık yok mu sizce bunda?

Gerçekten Acun’un dediği geliyor aklıma “Siz ne isliyorsunuz? “

Ha Acun demişken, onu da küstürdük sonunda. O da artık gelmiyor Ada’ya. Eskiden finalleri burada yapardı. Yapmıyor artık, gelmiyor.

Yazacak çok şey var aslında. Ama bu sorunun cevabını almadan yazmakta gelmiyor içimden. Yazsak bile kim anlayacak, kim cevap verecek? Nefret ve kin kusmaktan kim vaz geçecek?

 

 

 

 

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar